خاموت زن اتوماتیک در تولید بتن های پیش ساخته

استفاده از دستگاه خاموت زن اتوماتیک در تولید بتن های پیش ساخته

خاموت چیست و چرا در سازه های بتنی دارای اهمیت می باشد

برای ساخت یک بنای بتنی مقاوم، باید نکات مهندسی زیادی را رعایت کرد. استفاده از خاموت یکی از روش‌هایی است که در واقع به مقاوم‌سازی ستون‌های بتنی ساختمان در برابر زلزله کمک می‌کند. در ساخت سازه‌های بتنی از دو نوع میلگرد طولی و عرضی استفاده می‌شود. هر میلگردی که در راستای طول بنا (تیر یا ستون) باشد، میلگرد طولی است و هر میلگردی که در راستای عرض بنا و عمود بر میلگرد طولی باشد، میلگرد عرضی نامیده می‌شود. در بحث مقاوم‌سازی ساختمان از ۲ المان آرماتور (گاهی اوقات آلماتور!) و خاموت برای غلبه بر نیروهای وارد بر ساختمان استفاده می‌شود که هردو از جنس میلگرد هستند.
آرماتور در راستای ستون سازه به دور میلگردهای ستون بسته می‌شوند تا بتوانند مقاومت کششی پایین بتن را جبران کنند؛ زیرا اگر بتن به تنهایی استفاده شود، فقط می‌تواند در برابر فشار مقاومت کند و اگر اتفاقی مثل زلزله رخ دهد، بتن در برابر کششی که زلزله ایجاد می‌کند توان مقاومت نخواهد داشت.

خاموت در واقع یک آرماتور عرضی است که وظیفه‌اش مقاوم سازی بنا در برابر نیروهای برشی و پیچشی وارد به سازه است. از خاموت‌ها در شناژ ساختمان و در حدفاصل ستون‌های طولی استفاده می‌شود. در آیین‌نامه‌ی مهندسی ساختمان آمده که اگر فاصله دو میل‌گرد طولی بیش از ۱۵ سانتیمتر باشد، باید بین آن‌ها از خاموت (فولاد برشی قائم) استفاده کرد. این سازده در واقع آخرین خط دفاعی سازه در برابر تنش‌های ناشی از زلزله است.

ماشین آلات خاموت زن CNC در صنعت تولید محصولات بتنی پیش ساخته

در تولید محصولات پیش ساخته بتنی از کلاف میلگرد و خاموت در شکل های مختلف به وفور استفاده می شود. تولید خاموت های یکنواخت و استاندارد در تولید نهایی با کیفیت که دارای مقاومت مورد انتظار باشد از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.
دستگاه های خاموت زن اتوماتیک گروه ماشین سازی اروم به شرکت هایی که در زمینه تولید محصولات بتنی پیش ساخته فعالیت میکنند کمک بسزایی در ارتقای کیفی محصولات و کاهش هزینه های تولید خواهد کرد. لطفا جهت آشنایی بیشتر با ماشین آلات خاموت زن CNC به صفحه محصولات و خدمات مربوطه مراجعه کرده و برای دریافت مشاوره و راهنمایی جهت مناسب ترین انتخاب متناسب با صنعت خود با متخصصین مستقر در شرکت در ارتباط باشید.

اشکال متنوع خاموت قابل تولید با استفاده از ماشین آلات خاموت زن اتوماتیک اروم فرید

انواع خم میلگرد توسط دستگاه خاموت زن شکل های خاموت تولیدی دستگاه میلگرد خمکن اتوماتیک

دستگاه خاموت زن اتوماتیک برای تولید محصوات بتنی پیش ساخته